Nikon D850

Zastosowana w modelu D850 szybka matryca formatu FX o ultrawysokiej rozdzielczości wynoszącej 45,7 mln efektywnych pikseli zapewnia bogate w szczegóły obrazy o rozdzielczości 45,4 mln pikseli. Drukowanie obrazów o ultrawysokiej rozdzielczości w bardzo dużych formatach. Nagrywanie prawdziwych filmów pełnoklatkowych w rozdzielczości 4K. Matryca CMOS w technologii BSI jest pozbawiona optycznego filtra dolnoprzepustowego, a przy tym wyposażona w ściśle przylegające do siebie mikrosoczewki w układzie scalonym i powłokę przeciwodblaskową. Światło wpadające przez obiektyw łatwiej dociera do fotodiod, co daje wyjątkową szczegółowość i olbrzymi zakres dynamiczny. A 153-polowy AF, pochodzący z modelu D5, zapewnia doskonałą ostrość i szerokie pokrycie kadru niezbędne do wykonywania pełnoklatkowych zdjęć w ultrawysokiej rozdzielczości

Nikon D90 – Moja pierwsza lustrzanka. Zostaje ze mną na zawsze z czystego sentymentu 🙂

W modelu D90 połączono rozwiązania techniczne zapożyczone z flagowych lustrzanek cyfrowych firmy Nikon z całym szeregiem zaawansowanych funkcji, aby pomóc w uzyskiwaniu jeszcze lepszych wyników. Matryca CMOS w formacie DX o rozdzielczości 12,3 mln pikseli i system obróbki obrazu EXPEED zapewniają znakomitą jakość zdjęć w szerokim zakresie czułości. Tryb Podgląd na żywo pozwala komponować ujęcia i fotografować z użyciem 3-calowego monitora LCD o wysokiej rozdzielczości, a zaawansowany system rozpoznawania scenerii i znakomity autofokus sprzyjają wykonywaniu zdjęć o zdumiewającej precyzji. Można również rejestrować filmy w formacie Motion JPEG za pomocą nowatorskiej funkcji D-Movie. Duża matryca aparatu zapewnia wyjątkową jakość obrazu w filmach, a w celu nadania własnym produkcjom dodatkowej dramaturgii można skorzystać z bogatego asortymentu wymiennych obiektywów NIKKOR (od szerokokątnych, poprzez makroobiektywy, aż po modele typu „rybie oko”) lub poeksperymentować z ustawieniem przysłony i głębią ostrości. Aparat D90 – stymuluje rozwój pasji fotografowania.

AF-S NIKKOR 70-200mm f/2.8E FL ED VR

Zakres ogniskowych 70–200 mm (105–300 mm w przypadku używania z lustrzanką cyfrową Nikon formatu DX) gwarantuje uniwersalność. Duży otwór względny f/2,8 zapewnia doskonałe rezultaty przy słabym oświetleniu i spójne ustalanie ekspozycji w całym zakresie ogniskowych. Minimalna odległość zdjęciowa wynosi teraz zaledwie 1,1 m, a maksymalna skala odwzorowania zwiększyła się z 0,11x do 0,21x. Użytkownicy szybkich lustrzanek cyfrowych Nikon z matrycą o wysokiej rozdzielczości będą przygotowani na każdą sytuację.

AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED

Doskonałe parametry zawdzięcza zakresowi ultraszerokokątnych ogniskowych 14–24 mm oraz stałemu maksymalnemu otworowi względnemu f/2,8. To najchętniej wybierany obiektyw przez wielu zawodowych fotografów eventowych, krajobrazu, architektury i wnętrz, a także zajmujących się fotografią portretową z bliska. Wyjątkowych efektów można oczekiwać za każdym razem, nawet fotografując w świetle zastanym.

NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR

Zakres 24–70 mm obejmuje najważniejsze ogniskowe niezbędne w fotografii krajobrazowej, studyjnej, ślubnej i prasowej. Stała przysłona f/2,8 umożliwia uzyskiwanie świetnych zdjęć w słabym świetle oraz zapewnia spójną ekspozycję w całym zakresie ogniskowych. Doskonałe rezultaty uzyskuje się zarówno na zdjęciach, jak i filmach.

NIKKOR AF-S 50 mm f/1,8G

Bardzo lekki i niewielki standardowy obiektyw 50 mm. Największy otwór przysłony wynosi aż f/1,8, co gwarantuje jasny obraz w wizjerze i doskonale sprawdza się przy słabym oświetleniu oraz w sytuacjach wymagających małej głębi ostrości. Zmieniono konstrukcję optyczną — soczewka asferyczna zapewnia doskonałą jakość zdjęć, a opracowany przez firmę Nikon cichy silnik falowy (SWM) gwarantuje bezgłośne działanie obiektywu. Wysoka jakość i przystępna cena sprawiają, że jest do idealny dodatkowy obiektyw dla fotografów z ograniczonymi możliwościami finansowymi.

 

Tekst i fotografie : nikon.pl

Alternatywa dla wysokogórskich wypadów i bardzo budżetowych citybreaków

OM-D E-M1 Mark II

OM-D E-M1 Mark II ma ogromne możliwości. Jego szybkość działania, mobilność i jakość zdjęć zaspokoją oczekiwania fotografów, niezależnie od tego, jaką tematyką się zajmują. To doskonały aparat dla profesjonalistów fotografujących dziką naturę, reporterów, podróżników oraz fotografów pracujących w studiu. OM-D E-M1 Mark II jest najszybszy w swojej kategorii, oferuje bezprecedensową szybkość zdjęć seryjnych i nowy, niezwykle wydajny system autofokusa. System ten oparty jest na detekcji fazy, wykorzystuje punkty krzyżowe oraz własny procesor. Nie bez znaczenia jest także zdecydowanie krótszy czas reakcji migawki. W trybie cichym, jeśli korzystamy z ciągłego AF i śledzenia AE, OM-D E-M1 Mark II potrafi zapisywać zdjęcia w formacie RAW z rozdzielczością 20,4 Mpix i najlepszą w klasie prędkością 18 kl/s. Z zablokowanym AF i AE szybkość zapisu klatek wzrasta i osiąga poziom 60 kl/s.

M.Zuiko Digital 45mm F1.8

Stylowy, w atrakcyjnej cenie, wydajny obiektyw stałoogniskowy idealny do zdjęć portretowych z ładnie rozmytym tłem i żywymi kontrastami uzyskanymi dzięki jasnej przysłonie. Nadaje się także do nagrywania wysokiej jakości filmów dzięki szybkiemu ustawianiu ostrości. Posiada kompaktową, stylizowana na metal obudowę i wymienialny pierścień dekoracyjny, który możesz kolorystycznie dopasować do swojego aparatu.

M.Zuiko Digital ED 7‑14mm F2.8 PRO

M.Zuiko Digital ED 7‑14mm F2.8 PRO sprawdza się w trudnych warunkach – to obiektyw, który nigdy Cię nie zawiedzie. Kompaktowy, lekki, doskonały do pracy w dowolnym miejscu i czasie. ED 7‑14mm F2.8 PRO współpracuje ze stabilizacją obrazu aparatów OM‑D, dzięki czemu pozwala z łatwością fotografować z ręki nocne niebo. Budowa układu optycznego tego obiektywu gwarantuje wysoką jakość obrazu na całej powierzchni kadru, a powłoki ZERO skutecznie redukują duszki i flary.

M.ZUIKO DIGITAL ED 40‑150mm F2.8 PRO

Teleobiektyw systemu Mikro Cztery Trzecie, który pozwala na wykorzystanie wszystkich możliwości, jakie oferuje aparat. M>Zuiko Digital 40‑150 mm F2.8 PRO jest wyjątkowo kompaktowy i lekki, zapewnia mobilność niespotykaną w tej klasie obiektywów profesjonalnych. Wyposażony jest w szybki autofokus, a minimalna odległość ustawienia ostrości wynosi 50 cm dla wszystkich długości ogniskowych. To obiektyw, który idealnie sprawdzi się zarówno w fotografii ślubnej, jak i sportowej, a także przy fotografowaniu natury.

M.ZUIKO DIGITAL ED 12‑200mm F3.5‑6.3

M.Zuiko Digital ED 12‑200mm F3.5‑6.3 (24‑400 mm*) o 16,6‑krotnym powiększeniu pozwala wykonywać ostre zdjęcia z odległości zaledwie 10 cm przy ogniskowej 12 mm. Przy wartościach tele doskonałą jakość zdjęć uzyskamy już z odległości 50 cm. Lekka i kompaktowa konstrukcja ED 12‑200mm zapewnia mobilność podczas każdej wyprawy, a odporna na kurz, zachlapania oraz niskie temperatury obudowa umożliwia fotografowanie w każdych warunkach pogodowych. Szybki i precyzyjny system AF oraz wewnętrzny mechanizm ustawiania ostrości MSC (Movie and Still Compatible) gwarantują najwyższą jakość obrazu.

 

Tekst i fotografie: olympus.pl

Statywy

Manfrotto MT190X3 / MHXPRO-BHQ6

Zestaw statywu MT190X3 i głowicy MHXPRO-BHQ6. Statyw MT190X3 to młodszy brat jednego z najpopularniejszych statywów na rynku – znanego wszystkim: 190XB. Zachowuje wszystkie zalety poprzednika, przy czym jest wyższy, szybszy w użytkowaniu. Od konkurencji wyróżnia go nowoczesny, włoski design oraz innowacyjne rozwiązania, jeszcze bardziej ułatwiające pracę dzisiejszego fotografa. Quick Power Lock – Nowoczesny system zacisków to nie tylko solidne, ale i ultra szybkie rozwiązanie. Jednym ruchem możesz odblokować wszystkie blokady nogi statywu, skracając tym samym czas jego rozstawiania. Mniej czasu na rozkładanie, więcej na zdjęcia! Gniazdo Easy Link – Od teraz możesz sam rozszerzać możliwości swojego statywu. Podłącz światło LED, lampę błyskową czy inne akcesoria, zamieniając swój statyw w małe, przenośne studio! Czterostopniowa blokadą rozstawu nóg – Pozwala na rozłożenie statywu w praktycznie dowolnej pozycji, ułatwiając prace w niestandardowych warunkach. Po obrocie kolumny możemy na przykład ustawić statyw na wysokości 9 cm od podłoża !

 

Tekst i fotografie: manfrotto.com

Benro Slim Travel FSL09AN00
  • Po sukcesie oryginalnego statywu SLIM, zestawy podróżne SLIM oferują niezwykle kompaktowe rozmary po złoeżniu i wąski profil.
  • Dzięki maksymalnej wysokości robocznej 145 cm zestawy podróżne Benro SLIM są praktycznym rozwiązaniem dla fotografów, którzy potrzebują lekkich i kompaktowych narzędzi, ale nadal w pełni fukcjonalnego statywu.
  • Blokady nóg „na pół obrotu” zapewniają szybką i bezpieczną regulację wysokości, a gumowe nóżki dodatkową przyczepność na podłożu.
  • Każdy statyw ma 5 sekcji – z odwróconą konstrukcją – umożliwiając spakowanie do przestrzeni o długość zaledwie 31,5 cm.
  • 2 w cenie 1 – SLIM Travel posiada również jedną wyjmowaną nogę, którą można przymocować do środkowej kolumny, aby stworzyć w pełni funkcjonalny monopod.
  • 3-pozycje nogi – to idealne na nierównym podłożu.
  • Hak na worek z obciążeniem, aby zwiększyć stabilność w trudnych warunkach.
  • Utrzymanie poziomu jest łatwe dzięki poziomicy.
  • Kompaktowa głowica kulowa N00 w komplecie – wyposażona w duże i wygodne pokrętło blokujące, skalę panoramiczną oraz anodowaną w kolorze niebieskim aluminiową płytkę szybkiego montażu Arca z gwintem D ¼ „-20.

 

Tekst i fotografie: benro.com

Edycja

MacBook Pro 13′
iMac 5K 27” – i7 4.2GHz, 512GB SSD, 32GB RAM, Radeon Pro 580 8GB
EIZO ColorEdge CG2420
Adobe Photoshop
Nik Collection by DXO